Bezpieczne zdejmowanie lakieru hybrydowego

Manicure hybrydowy Rydułtowy

Jak bezpiecznie usunąć lakier hybrydowy?

Manicure hybrydowy jest najpopularniejszą metodą stylizacji paznokci. Nie tylko wygląda bardzo naturalnie, ale również jest odporny na uszkodzenia oraz odpryskiwanie. O zaletach manicure hybrydowego pisaliśmy już w poprzednim artykule. Tym razem zajmiemy się zdejmowaniem lakieru hybrydowego. Jak należy to zrobić w bezpieczny sposób, unikając ewentualnego uszkodzenia płytki paznokcia?

Lakier hybrydowy może zostać usunięty na dwa sposoby: acetonem lub frezarką.

Usuwanie stylizacji hybrydowej za pomocą acetonu

W przypadku tej metody wykorzystujemy specjalny remover lub aceton, waciki kosmetyczne, folię aluminiową lub specjalne klipsy oraz drewniany patyczek.

Pierwszym krokiem jest namoczenie wacika w płynie. Następnie przykładamy wacik do płytki paznokcia, w taki sposób, aby przykryć całą płytkę. Owijamy palec folią aluminiową lub nakładamy klipsy  – ten krok pomoże zapobiec szybkiemu odparowywaniu płynu. Po upływie 5 minut zdejmujemy waciki z paznokci oraz za pomocą drewnianego patyczka delikatnie zdejmujemy lakier z płytki paznokcia. Hybryda pod wpływem działania acetonu marszczy się oraz „odkleja” od płytki paznokcia. Podczas pracy patyczkiem należy pamiętać, aby nie naciskać nim na płytkę – w ten sposób nie uszkodzimy paznokcia. Jeśli w którymś miejscu lakier nie chce z łatwością zejść, to należy ponownie owinąć go wacikiem z acetonem i poczekać jeszcze parę minut. Po zdjęciu hybrydy, płytkę należy delikatnie wygładzić polerką do paznokci a skórki nawilżyć oliwką lub specjalnym kremem.

Usuwanie stylizacji hybrydowej za pomocą frezarki

Wiele osób decyduje się na zdejmowanie lakieru hybrydowego za pomocą frezarki. Jest to metoda szybsza niż usuwanie lakieru przy pomocy acetonu, ale należy pamiętać, że niesie za sobą duże ryzyko uszkodzenia płytki paznokcia. Dobranie odpowiednich frezów, ustawienie prawidłowej ilości obrotów frezarki oraz wykonywanie płynnych ruchów to nie lada wyzwanie. Poza tym, stylizacja hybrydowa jest dużo cieńsza od stylizacji żelowej czy akrylowej, więc ryzyko przepiłowania płytki paznokcia jest naprawdę duże.

W naszym gabinecie kosmetycznym „Strefa urody i relaksu” Agnieszka Grabowska pracujemy na produktach amerykańskiej marki CND Shellac. Produkty tej firmy są w 100% bezpieczne. Lakiery Shellac idealnie reagują na działanie acetonu lub removera. Podczas ściągania tych produktów uszkodzenie płytki paznokcia jest wręcz niemożliwe. Dla nas bezpieczeństwo oraz jakość produktów wykorzystywanych podczas zabiegów są najważniejsze.

Serdecznie zapraszamy na manicure hybrydowy do naszego salonu kosmetycznego Strefa urody i relaksu Agnieszka Grabowska. Kosmetolog przyjmuje w Rydułtowach, przy ulicy Ofiar Terroru 67a.

W salonie kosmetycznym „Strefa urody i relaksu” Agnieszka Grabowska obowiązuje wcześniejsza rezerwacja terminów.

Zadzwoń: 789 206 236

Napisz: [email protected]

Manicure hybrydowy Rydułtowy

Dodaj komentarz