Czy manicure hybrydowy niszczy paznokcie?

Manicure hybrydowy Rydułtowy

Coraz częściej można spotkać się z opinią, że manicure hybrydowy osłabia i niszczy naturalną płytkę paznokcia. Czy to prawda? Czy hybrydy rzeczywiście niszczą paznokcie? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Bardzo dużo klientek przychodzących do naszego gabinetu kosmetycznego Strefa urody i relaksu Agnieszka Grabowska zadaje pytanie o wpływ lakieru hybrydowego na naturalną płytkę paznokcia. Na bezpieczeństwo manicure hybrydowego ma wpływ wiele czynników.

Po pierwsze, bardzo dużo zależy od marki lakierów hybrydowych. W Strefie urody i relaksu pracujemy wyłącznie na produktach do stylizacji paznokci amerykańskiej marki CND Shellac. Lakiery hybrydowe Shellac znane są ze swojego delikatnego składu. Polecane są również osobom, u których występuje skłonność do alergii. 

Drugim ważnym krokiem jest prawidłowe przygotowanie płytki paznokcia do nałożenia lakieru. Aby skórki usunąć bez szkody dla paznokcia, zaczynamy od nałożenia specjalnego żelu zmiękczającego. Preparat ten delikatnie rozpuszcza skórki pokrywające płytkę paznokcia oraz te, które go otaczają, ułatwiając tym samym ich odsunięcie. Żel do skórek posiada w swoim składzie aloes, który zapobiega przesuszaniu skóry. Jeśli zachodzi taka potrzeba, usuwamy resztę skórek oraz wszelkich błonek frezarką. Podniesione skórki wycinamy cążkami. Całą płytkę paznokcia matowimy bardzo delikatnym blokiem polerskim, aby zwiększyć przyczepność lakieru. Na koniec przemywamy płytkę paznokcia preparatem odtłuszczającym. Na tak przygotowaną płytkę paznokcia nakładamy bazę, dwie warstwy koloru oraz top nabłyszczający.

W następnym artykule omówimy kwestię ściągania stylizacji hybrydowej w sposób bezpieczny dla paznokci.

Serdecznie zapraszamy na manicure hybrydowy do naszego salonu kosmetycznego Strefa urody i relaksu Agnieszka Grabowska. Kosmetolog przyjmuje w Rydułtowach, przy ulicy Ofiar Terroru 67a.

W salonie kosmetycznym „Strefa urody i relaksu” Agnieszka Grabowska obowiązuje wcześniejsza rezerwacja terminów.

Zadzwoń: 789 206 236

Napisz: [email protected]

Manicure hybrydowy Rydułtowy

Dodaj komentarz