Kwas migdałowy

Kwas migdałowy to substancja otrzymywana z hydrolizy gorzkich migdałów. Kwas ten należy do alfa-hydroksykwasów, czyli kwasów owocowych.

Kwas migdałowy charakteryzuje się stosunkowo dużą cząsteczką, przez co jest niedrażniący i delikatny. Dzięki swoim właściwościom polecany jest nawet osobom z bardzo wrażliwą skórą.

Działanie kwasu migdałowego

Kwas migdałowy powoduje mikrozłuszczanie powierzchniowych warstw komórek naskórka. Grubość naskórka zmniejsza się, w wyniku czego skóra jest delikatna, głodka i promienna. Wpływa to też korzystanie na wchłanianie składników aktywnych zawartych w preparatach kosmetycznych. W wyniku usuwania martwych komórek naskórka dochodzi do odblokowania gruczołów łojowych, zmniejszenia rozszerzonych porów oraz złagodzenia stanów zapalnych. Kwas migdałowy reguluje wydzielanie serum, zmniejszając przetłuszczanie się skóry oraz powstawanie zaskórników. Wykazuje działanie antybakteryjne i antyseptyczne, przez co doskonale sprawdza się w walce z trądzikiem. Dzięki delikatnemu złuszczaniu naskórka dochodzi do wygładzenia drobnych zmarszczek oraz rozjaśnienia piegów oraz przebarwień. Regularne zabiegi wygładzają, odmładzają oraz sprawiają, że skóra staje się wypoczęta i promienna.

Wskazania do zabiegu z kwasem migdałowym

– skóra wrażliwa
– skóra tłusta
– przebarwienia
– trądzik zaskórnikowy
– trądzik grudkowo-krostkowy
– trądzik różowaty (w fazie wyciszenia)
– plamy soczewicowate
– ostuda
– drobne zmarszczki

Przeciwwskazania:

– przerwanie ciągłości naskórka
– podrażnienia
– alergia
– opryszczka
– leczenie dermatologiczne pochodną witaminy A (do 6 miesięcy)
– ciąża i laktacja

Cel zabiegu:

– regeneracja skóry
– wygładzenie drobnych zmarszczek
– rozjaśnienie przebarwień
-znormalizowanie wydzielania serum
– redukcja trądziku
– zniwelowanie stanu zapalnego

Postępowanie po zabiegu

Na pozytywny efekt końcowy oraz brak powikłań bardzo często ma wpływ prawidłowa pielęgnacja domowa. Jak to powinno wyglądać?

  1. Po zabiegu z użyciem kwasu może dojść do zaczerwienienia oraz podrażnienia skóry. W takim przypadku należy stosować kremy łagodzące oraz nawilżające rano i wieczorem
  2. Jeśli skóra będzie się złuszczać nie wolno jej zdrapywać, gdyż może to doprowadzić do zakażenia lub powstania przebarwień
  3. Należy pamiętać o ochronie skóry przed słońcem. Zalecana ochrona to SPF minimum 30. Przez 4 tygodnie po zabiegu nie wolno korzystać z kąpieli słonecznych oraz z wizyt w solarium

Serdecznie zapraszamy na darmowe konsultacje kosmetyczne do naszego salonu kosmetologicznego Strefa urody i relaksu Agnieszka Grabowska. Kosmetolog przyjmuje w Rydułtowach, przy ulicy Ofiar Terroru 67a.

W salonie kosmetycznym „Strefa urody i relaksu” Agnieszka Grabowska obowiązuje wcześniejsza rezerwacja terminów.

Zadzwoń: 789 206 236

Napisz: [email protected]

Dodaj komentarz