Zabiegi złuszczające

Jesień – czas regeneracji

Jesień to idealny czas na regenerację naszej skóry po upalnym lecie. To właśnie w okresie jesienno-zimowym możemy pozwolić sobie na zabiegi bardziej inwazyjne, mające na celu intensywne złuszczenie lub dogłębne odżywienie naszej cery. Dzisiaj przybliżymy Wam temat eksfoliacji, czyli złuszczania naskórka za pomocą peelingów chemicznych. W jakim celu stosuje się zabiegi złuszczające, jakie korzyści niosą ze sobą oraz co dzieję się ze skórą w przypadku nagromadzenia się warstwy rogowej.

Złuszczanie naskórka – dlaczego jest takie ważne?

Nasza skóra jest żywym narządem – w każdej milisekundzie naszego życia zachodzą w niej różne procesy. Jednym z nich jest tworzenie nowych komórek, które z każdym dniem przemieszczają się ku powierzchni. Gdy znajdą się już na powierzchni, dochodzi do ich obumierania i złuszczania – jest to proces fizjologiczny w żaden sposób przez nas niekontrolowany. Cykl życia komórki skóry wynosi 28 dni. Należy pamiętać, że wiek czy szkodliwe czynniki środowiskowe wydłużają ten czas, niekorzystnie wpływając na wygląd i funkcjonowanie naszej skóry. Teraz już wiecie, dlaczego zalecam wykonywanie wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych twarzy co najmniej raz w miesiącu ;).

W gabinecie kosmetycznym stosujemy różne metody kontrolowanego złuszczania naskórka, po to aby usunąć warstwę martwych komórek znajdujących się na powierzchni skóry, ponieważ nie pozwalają one skórze oddychać oraz bardzo ograniczają wchłanianie wszystkich składników aktywnych zawartych w stosowanych kosmetykach.

Korzyści wynikające z regularnego wykonywania zabiegów złuszczających

Dzięki złuszczaniu zrogowaciałej warstwy naskórka następuje:

– wygładzenie lub spłycenie zmarszczek
– przyspieszenie regeneracji skóry
– rozjaśnienie przebarwień
– wygładzenie blizn oraz rozstępów
– regulacja pracy gruczołów łojowych
– oczyszczenie skóry z zaskórników
– poprawa odżywienia oraz nawilżenia skóry
– ułatwienie wchłaniania składników aktywnych w głąb skóry

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu złuszczania kwasami

– rany oraz podrażnienia naskórka
– skłonność do bliznowaceń
– planowana ekspozycja na słońce w okresie regeneracji po zabiegu
– leczenie dermatologiczne pochodną witaminy A (do 6 miesięcy po zakończonym leczeniu)
– stan po zabiegach chirurgicznych ( 2 miesiące)
– ciąża i laktacja
– nowotwory skóry
– łuszczyca
– opryszczka
– stany zapalne

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Wam podstawowe informacje dotyczące złuszczania naskórka. W następnych wpisach skupimy się na omówieniu działania poszczególnych peelingów chemicznych wykorzystywanych w naszym gabinecie kosmetycznym.

Serdecznie zapraszamy na darmowe konsultacje kosmetyczne do naszego salonu kosmetologicznego Strefa urody i relaksu Agnieszka Grabowska. Kosmetolog przyjmuje w Rydułtowach, przy ulicy Ofiar Terroru 67a.

W salonie kosmetycznym „Strefa urody i relaksu” Agnieszka Grabowska obowiązuje wcześniejsza rezerwacja terminów.

Zadzwoń: 789 206 236

Napisz: [email protected]

Dodaj komentarz