Mikrodermabrazja część 2

W poprzednim poście opisaliśmy mikrodermabrazję diamentową, teraz przyszedł czas na omówienie pozostałych dwóch rodzajów tego zabiegu.

2. Mikrodermabrazja korundowa

Do ścierania martwych komórek naskórka wykorzystujemy zmikronizowane cząsteczki tlenku glinu, które wyrzucone zostają z dyszy pod bardzo dużym ciśnieniem. Urządzenie, za pomocą którego wykonujemy zabieg posiada dwie dysze: z jednej wydostają się kryształki korundu, druga ma za zadanie zasysać wykorzystany materiał oraz złuszczone komórki naskórka do osobnego pojemnika. Wykorzystany materiał po każdym zabiegu zostaje utylizowany. Ze względu na duże pylenie podczas zabiegu kosmetolog powinien wykonywać zabieg w masce a klientowi należy założyć okulary ochronne. Zaletą mikrodermabrazji korundowej jest pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu oraz innych białek odpowiedzialnych za jędrność oraz elastyczność skóry. Tlenek glinu wykazuje również działanie bakteriobójcze, dlatego zabieg ten polecany jest w walce z trądzikiem pospolitym.

Mikrodermabrazja korundowa – wskazania

Mikrodermabrazja korundowa skutecznie hamuje łojotok skóry, zwęża rozszerzone pory, usuwa zaskórniki i blizny potrądzikowe oraz rozjaśnia przebarwienia wszelkiego pochodzenia. Poprzez stymulację skóry do produkcji kolagenu doskonale niweluje płytkie zmarszczki oraz rozstępy, napina skórę i dodaje jej blasku. Zabieg ten doskonale sprawdza się również podczas usuwania prosaków oraz w walce z rogowaceniem okołomieszkowym.

Mikrodermabrazja korundowa – przeciwwskazania

Wykonanie tego zabiegu nie będzie możliwe u osób z  trądzikiem różowatym, teleangiektazjami, znamionami naczyniowymi, trądzikiem grudkowo-krostkowym lub ropowiczym. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są również zakażenia bakteryjne, wirusowe oraz grzybicze skóry, skłonność do powstawania przerośniętych blizn, nowotwory, ciąża, okres karmienia piersią oraz łuszczyca.

3. Mikrodermabrazja wodno-tlenowa (oksybrazja)

W tym rodzaju zabiegu czynnikiem złuszczającym jest strumień soli fizjologicznej i sprężonego powietrza, który zostaje wyrzucany z dyszy z prędkością około 200m/s. Podczas zabiegu oksydermabrazji złuszczamy wierzchnie warstwy naskóra, pobudzając procesy gojenia oraz regeneracji. Zabieg przeprowadzamy przy użyciu specjalnie skonstruowanego aplikatora, który nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Tę metodę złuszczania szczególnie poleca się osobom o cerze naczyniowej oraz wrażliwej, gdyż zastosowane substancje ścierające są zupełnie obojętne dla skóry, więc nie powodują podrażnień oraz reakcji alergicznych. Oksybrazję wykorzystuje się również w zabiegach przeciwtrądzikowych, ze względu na przyspieszenie usuwania zaskórników, zmniejszenie łojotoku oraz działanie bakteriobójcze. Zabiegowi mikrodermabrazji wodno-tlenowej towarzyszy uczucie zimna na skórze, dzięki czemu jest on zupełnie bezbolesny.

Oksydermabrazja – wskazania

Mikrodermabrazja wodno-tlenowa wykazuje dobre działanie przeciwtrądzikowe, poprzez usuwanie zaskórników, zwężanie porów oraz regulację wydzielania sebum. Zabieg wykazuje działanie nawilżające oraz dotleniające, przez co poprawia koloryt oraz ukrwienie skóry. Redukuje zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia oraz spłyca blizny potrądzikowe. Oksydermabrazja jest zabiegiem polecanym przez lekarzy w walce z trądzikiem, ponieważ wywoływany jest przez bakterie beztlenowe, które giną pod wpływem wprowadzanego w głąb skóry tlenu. Dermatolodzy zalecają mikrodermabrazję wodno-tlenową osobom cierpiącym na łuszczycę, ponieważ usuwa zrogowaciałe komórki naskórka oraz nawilża skórę.

Oksydermabrazja – przeciwwskazania

Zabieg nie jest polecany osobom chorującym na zapalenie zatok, gdyż chłód towarzyszący zabiegowi może nasilić objawy choroby. Przeciwwskazaniem są również stany zapalne, gorączka oraz choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry poddanej zabiegowi.

 

Mikrodermabrazja  – krok po kroku

Na początku zabiegu kosmetolog wykonuje dokładny demakijaż obszaru objętego zabiegiem. Następnie specjalista za pomocą  głowicy z odpowiednim materiałem ścierającym przechodzi do złuszczania naskórka, partia po partii do uzyskania założonego efektu. Następnym etapem jest zdezynfekowanie skóry. W zależności od głębokości wykonanego złuszczania, skóra bezpośrednio po zabiegu może być zaczerwieniona oraz tkliwa. W celu „uspokojenia” skóry nakładamy łagodzącą maskę algową, która dodatkowo daje uczucie delikatnego chłodzenia. Na zakończenie zabiegu nakładamy krem ochronny z filtrami UV, gdyż skóra jest bardzo uwrażliwiona na działanie słońca.

 

Dodaj komentarz