Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja jest jednym z najpopularniejszych zabiegów złuszczających wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Polega ona na kontrolowanym, mechanicznym ścieraniu zewnętrznych warstw naskórka za pomocą różnych głowic. Głębokość mikrodermabrazji możemy kontrolować za pomocą dostosowywania podciśnienia, gradacji głowicy ścierającej, rozmiaru ziaren złuszczających oraz czasu wykonywania zabiegu. W przypadku wykonywania oksybrazji moc złuszczania kontrolujemy zachowując odpowiednią odległość dyszy od skóry. Mikrodermabrazja stosuje się w walce z bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami pozapalnymi, rozstępami czy zapaleniem okołomieszkowym. Usunięcie warstwy rogowej naskórka zwiększa przenikanie w głąb skóry substancji aktywnych zawartych w kosmetykach.

Mikrodermabrazja – rodzaje

Wyróżnia się trzy rodzaje mikrodermabrazji, w zależności od zastosowanego materiału ściernego.

1. Mikrodermabrazja diamentowa

Proces ścierania naskórka wykonuje się za pomocą głowic z drobnymi kawałkami diamentów. Głowica do wykonywania tego rodzaju zabiegu wyposażona jest w dyszę ssącą, która usuwa martwe komórki naskórka z obszaru objętego zabiegiem. Siłę procesu złuszczania kontrolujemy za pomocą gradacji nasadek diamentowych, które dobieramy do rodzaju skóry oraz miejsca poddanego zabiegowi. Podczas zabiegu na twarz używamy głowicy o średniej sile działania. Gdy wykonujemy zabieg na okolice oczu, gdzie skóra jest bardzo cienka i delikatna wybieramy najdelikatniejszą gradację. W walce z rozstępami śmiało możemy wykorzystać mocniejszą nasadkę ścierającą, gdyż skóra na ciele jest grubsza i bardziej odporna niż skóra twarzy. Podczas zabiegu wykonujemy określone ruchy głowicą w ściśle określonych kierunkach. Musimy pamiętać, aby ciągle wzrokowo kontrolować reakcję skóry oraz głębokość złuszczania.

Mikrodermabrazja diamentowa – wskazania

Mikrodermabrazja diamentowa doskonale sprawdza się w redukcji zmarszczek wywołanych fizjologicznym procesem starzenia się skóry, jak również tych, powstałych podczas procesu fotostarzenia. Poprzez głęboką stymulację procesów naprawczych oraz regeneracyjnych skóry dochodzi do niwelowania wiotkości skóry oraz spłycenia zmarszczek. Ze względu na możliwość kontrolowania głębokości złuszczania, mikrodermabrazję wykorzystuje się  jako zabieg rozjaśniający przebarwienia zarówno pozapalne jak i posłoneczne.Mikrodermabrazja diamentowa pomoże uporać się również z problemem łojotoku, skóry przetłuszczającej się, ale również usunie wszystkie miejsca w których skora nadmiernie się wysusza. Zabieg ten można traktować kompleksowo, dlatego sprawdzi się również w zabiegach na ciało. Dzięki głowicom silnie ścierającym naskórek można spłycić rozstępy.

Mikrodermabrazja diamentowa – przeciwwskazania

Zabiegu mikrodermabrazji diamentowej nie mogą wykonywać osoby u których występuje trądzik różowaty, teleangiektazje, stany ropne. Przeciwwskazaniem do tego zabiegu są również wszelkie choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze skóry oraz nowotwory.

Pozostałe rodzaje mikrodermabrazji omówimy w kolejnym poście.

Dodaj komentarz